ПО СПОРТНИ ТАНЦИ, САЛСА И БАЧАТА, ЛАТИНО ШОУ, ХИП ХОП, МОДЕРЕН БАЛЕТ,СОЛО ДЕНС 30 АПРИЛ, 2017 г    гр. СОФИЯ

Място на провеждане: спортна зала “София”, гр. София, „Борисовата градина“

Съорганизатор клуб по спортни танци „Проданс“

Цел

Развитие и популяризация на танцовите стилове: спортни танци, салса и бачата, хип хоп, модерен балет, соло денс, латино шоу, размяна на творческа информация и развитие на постиженията в стиловете.

Форма на фестивала

Отворен  национален  фестивал  с  конкурсен  характер,  в  резултат  на  който  се определят най-добрите от явилите се участници във всички танцовите стилове.

• В края на националния фестивал се провежда гала Концерт на победителите с начало 20:00 часа в който участват класираните на първо място с най- висок съдийски резултат, независимо от танцовите стилове.
  • Класираните на първо място изпълнения в категория групи и формации, независимо от танцовия стил, ще имат право да участват в гала Концерт на победителите.
  • В категория спортни танци в гала Концерта участват само победителите от категории стандарт и латина от възрастова група 15-18г.

Участници във фестивала

• Мероприятието е отворено за всички читалища, ЦРД, Дворци на децата, частни школи, студиа, клубове и всички останали танцови организации.
  • Всеки участник може да се състезава от името само на една група или клуб.

ОБЩИ ПРАВИЛА:

1. Организаторите запазват право за всякакъв вид документиране, излъчване, филмиране и  разпространение   на   материала,   без   да   заплаща   права   и обезщетения.
  2. Ръководителите на групите  носят  отговорност  за  злополуки  и  контузии  на

изпълнители на сцената.

1. Разходите по пребиваване на групите и придружаващите ги лица с пътни, дневни и нощувки са за сметка на участниците.
  2. Разходите за наградния фонд, техническото, сценичното обезпечаване, както и осигуряването на медицинска помощ, се поемат от организаторите.
  3. Ръководителите на групи  носят  отговорност  за  поведението  на  танцьорите  от своите колективи по време на мероприятието.
  4. Участниците отговарят за своите костюми, реквизит и лични вещи.
  5. Ако предоставяте музиката си на CD, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е на него да има само един трак. Може да ни предоставите музиката си и на флаш памет. За Ваше улеснение може да ни изпратите музиката си преди състезанието по имейл.

Не се допускат, музикални изпълнения с нецензурни  текстове на песните,

от изпълненията.

1. Едно и също танцово изпълнение, което се състезава в даден танцов стил, няма право да се състезава в друг танцов стил на състезанието.
  2. Размери на танцовата площадка : 15 х 10 м. паркет .

1. Ръководителят на групата или индивидуалният соло изпълнител е задължен  да  следи  класирането  за  следващия  кръг,  за  да  се  подготви  с

изпълнението си на време.

1. Сигурност – забранено е използването на горящи огньове, течности или други

субстанции, режещи предмети, които могат да намокрят пода или да нарушат

настилката, на дамските танцови обувки задължително да бъдат поставени силиконови капачки.

1. Костюми – Във всички възрастови категории не трябва да бъдат излагани на показ части от тялото, които да уронват престижа и репутацията на изпълнителя. При деца сутиените е желателно да бъдат заменени с бюстиета.
  2. Изпълнение – в категория соло всеки колектив може да се яви с максимум 2

сола във възрастова категория в състезателния стил. Един и същи солист има право да играе максимум 2 сола в категория, като в класирането остава танцът с по- висок съдийски резултат. В категория дуети един колектив може да се яви с максимум до 2 дуета в една възрастова категория и стил.

В категория групи и формации един колектив може да се яви с максимум 2 танца

в една възрастова категория и стил.

Съдийска колегия

Оценяването се прави от пет членно жури – изявени специалисти в съответния стил на танцовото изкуство. Съдиите оценяват по точкова система, като най- високия сбор определя победителя в групата.

Съдията – жури не може да съдийства собствената си група, за тези случаи има резервни съдии.

Критерии и система на  оценяване:

Контролът над съдийската колегия се извършва от главния съдия .

Оценява се по точкова система от 1(най-лоша) до 10(най- добра) в 5 критерия. Най-

високият сбор точки определя победителя в категорията.

Критерии за оценяване на сола, дуети, групи  и  формации  – Музика, Техника,

Хореография, Изпълнение, Обща презентация.

Ако различни групи се окажат с резултат от еднакъв брой точки, то в този случай се взема сбора на всеки критерий по отделно. Първо се гледа „Техниката”, групата с по- голям сбор точки в „Техника” минава напред в класирането, независимо дали имат еднакъв краен резултат. Ако в „Техника” сборът е един същ, то тогава се гледа резултата при следващия компонент „Хореография”. По- големият сбор класира изпълнението  на  предно  място,  независимо  от  равния  резултат.  Ако  и  при

„Хореография” са равни, се гледат точките при „Изпълнение” и т.н.

РАЗДЕЛ СПОРТНИ ТАНЦИ

Категории: танцови двойки от (ТД), соло (С), формации (Ф)

Право на участие:

танцови двойки от 6 до 18 години;

в соловите изпълнения се допускат само момичета

момичета, танцуващи в двойка с момче, нямат право  да се състезават в соло категория

С 12-18г. – 4 танца стандарт (W, T, VW, Q) – 4 танца латина (Sa, Ch, R, J);

Kласацията е обща за Латиноамерикански и за Стандартни танци!

Награждават се класираните на 1-во място с медали, купа, грамота и подаръци!

От 2 ро до 6 то място финалистите получават медал и грамота за участие, както и множество награди, подаръци и изненади от организаторите.

Формации –   I ва възрастова група 6-12 години;

II ра възрастова група 13-18 години, само на основата

на   спортни танци

КАТЕГОРИЯ ЛАТИНО ШОУ

Право на участие имат участници от всички танцови категории разделени в две възрастови групи :